فعالیت اصلی ماد ایمن در زمینه طراحی و مشاوره سیستم های اعلام و اطفاء حریق اتوماتیک ( اطفاء آبی ) ، تهویه پارکینگ ها و کنترل دود ساختمان مطابق با ضوابط سازمان آتش‌نشانی ، استاندارد‌های NFPA13 ، NFPA14 ، NFPA92 و BS 7346-7 و اخذ تاییدیه از سازمان آتش نشانی شهر تهران و شهر قدس می‌باشد.مهمترین فعالیت های مادایمن به شرح زیر است.

1- طراحی هیدرولیکی سیستم اطفاء حریق آبی با نرم‌افزار autosprink

2- طراحی تهویه پارکینگ‌ها با استفاده از تحلیل cfd و فن‌های فشار مثبت راه پله، آسانسور و…

ee2
اطفاء حریق آبی
طراحی و اجرای سیستم های اطفاء حریق آبی(شامل انواع روشهای اطفاء آبی از جمله: لوله تر، لوله خشک، پیش­عملگر و سیلابی ) طبق ضوابط سازمان آتش نشانی و استاندارد های NFPA13, NFPA14,NFPA20,NFPA25

نرم افزار های طراحی

نرم افزار autosprink (اتواسپرینک)

جهت طراحی هیدرولیکی سیستم اطفاء حریق آبی

این نرم افزار قابلیت دریافت فایل های اتوکد(autocad) و رویت(revit) را دارد. به طوری که ابتدا جانمایی اسپرینکلر ها و لوله کشی در این دو نرم افزار انجام می شود. سپس فایل اتوکد یا رویت وارد نرم افزار اتواسپرینک شده و در نهایت محاسبات هیدرولیکی (سایز لوله و محاسبات پمپ)، لیست تجهیزات و گزارشهای منطبق بر NFPA13 به صورت فایل خروجی PDF، ارائه می شود. همچنین میتوان از نرم افزار اتواسپرینک فایل خروجی اتوکد و رویت هم گرفت. یعنی فایلی که قابلیت اجرا در اتوکد و رویت را داشته باشد.
4
p3
p4

طراحی و اجرای سیستم اعلام حریق

طراحی سیستم اعلام حریق ساختمان منطبق با ضوابط سازمان آتش نشانی و استاندارد NFPA 72
p5

طراحی سیستم های کنترل دود ساختمان
طراحی سیستم تهویه ­ی دود و کاهش آلاینده های پارکینگ طبق ضوابط سازمان آتش نشانی و استاندارد های NFPA 92,BS7346-7 و هندبوک کنترل دود ASHRAE . در صورت نیاز، مدلسازی CFD حریق و حالت عادی تهویه ی پارکینگ با نرم افزار های CFD انجام می­شود.

مدیریت کنترل دود ساختمان و طراحی سامانه های فشار مثبت راه پله و آسانسور ساختمان.
p6