مادفوم

اندیشه ای نو در صنعت ساختمان

یکی از پرکاربردترین مصالح نسل جدید ساختمانی، یونولیت سقفی است. این محصول که از بلورهای بسیار ریز ساخته شده، جایگزین مناسبی برای بلوک سفالی به شمار می‌رود. به کارگیری فوم سقفی به سبک شدن و افزایش مقاومت سقف کمک به‌سزایی می‌کند. از یونولیت سقفی برای عایق کردن و پوشاندن فضاهای داخلی سقف و هم‌چنین نگهداری بهتر بتن استفاده می‌شود. این محصول در مراحل مختلف مانند تولید، نصب و یا حمل و نقل ضایعاتی ندارد.

این نوع یونولیت عایق مناسبی برای گرما است و موجب کاهش مصرف انرژی می‌شود. وزن این محصول براساس دانسیته یا چگالی آن مشخص می‌شود. با توجه به محاسبات انجام شده، این یونولیت وزن پایینی دارد و باعث کاهش وزن کلی ساختمان می‌شود. برای مثال قرار دادن ۱۰ بلوک سفالی، مساوی با استفاده از یک بلوک یونولیتی است. حجم بالا و ممکن نبودن واردات این محصول، از عوامل مقرون به صرفه بودن تولید یونولیت سقفی هستند. برای مشاهده لیست قیمت یونولیت سقفی کلیک کنید.

به ورقه‌هایی که پس از فرآیند ساخت یونولیت با اندازه‌های مختلف برش داده می‌شوند، ورق یونولیت گفته می‌شود. این محصول با نام‌های بلوک مادر یونولیت، ورق پلاستوفوم، ورق عایق پلاستوفوم و یونولیت ورقه‌ای نیز شناخته می‌شود. سیم‌های داغ برای برش دادن انواع یونولیت کاربرد دارند. البته عملیات برش با میز CNC و دستگاه PLC هم ممکن است. در برخی مواقع، از اره مویی و یا کاتر دستی هم می‌توان برای برش یونولیت استفاده کرد.

ورق یونولیت یا ورق دو متری در زمینه‌های مختلف مثل عایق‌بندی ساختمان (سقف و کف)، ساخت سردخانه، بسته بندی و … مورد استفاده قرار می‌گیرد. یکی از ویژگی‌های بسیار مهم هنگام تولید ورق یونولیت، دانسیته یا چگالی آن است. دانسیته ورق یونولیت نشان‌دهنده میزان فشردگی آن است. این نوع ورقه به علت عایق بودنش در برابر حرارت، رطوب و صدا، در مکان‌های زیادی کاربر دارد. از دیگر ویژگی‌های فیزیکی این محصول می‌توان به وزن کم و سفید رنگ بودن آن اشاره کرد. برای مشاهده لیست قیمت ورق یونولیت کلیک کنید.

در بعضی از موارد، یونولیت و پلاستوفوم در دیوار به کار برده می‌شوند. به این نوع پلاستوفوم، یونولیت دیواری می‌گویند. این محصول جایگزین بسیار مناسبی برای بلوک‌های سفالی و سیمانی به شمار می‌رود. یکی دیگر از موارد کاربرد این نوع یونولیت، قرارگیری به عنوان درز انقطاع بین دو دیوار است. یونولیت دیواری برای مصارف مختلف به صورت دیوارپوش فوم، فوم دیوارپوش تزئینی و … مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این نوع محصول، علاوه بر خاصیت عایق یودن، جنبه تزئینی هم دارد و می‌تواند موجب زیباسازی یک دیوار شود. از ویژگی‌های دیگر این محصول می‌توان به ضربه‌گیر بودن، عایق صدا و رطوبت و قابلیت شست و شو اشاره کرد. یونولیت دیواری روی تمامی سطوح قابل اجرا است. یکی از تفاوت‌های یونولیت سقفی و دیواری در ضخامت، قیمت و ابعاد آن به شمار می‌رود. مادفوم، یونولیت دیواری را به صورت ورق‌های سه متری تولید می‌کند. برای مشاهده لیست قیمت یونولیت دیواری کلیک کنید.

روش‌های زیادی برای بسته‌بندی محصولات وجود دارد. اصولا یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های کارخانجات، سالم رساندن محصولات خود به خریداران است. هرچقدر جنس شکننده‌تر باشد، این موضوع جدی‌تر می‌شود. ایمن‌ترین روش برای بسته‌بندی انواع محصولات صنعتی و خانگی، به کارگیری یونولیت بسته بندی است. معمولا یونولیت بسته بندی به دو روش برش و قالب‌سازی تولید می‌شود. در روش برش، قسمت موردنیاز برای پکینگ از یونولیت اولیه (ورق یونولیت) با استفاده از دستگاه CNC جدا می‌شود.

در این روش نیازی به ساخت قالب نیست. به همین دلیل نسبت به روش دیگر مقرون به صرفه‌تر است. هم‌چنین تولید فوم بسته بندی با این روش سرعت بالاتری دارد. در مواقعی که جنس و محصول پیچیدگی‌های سه بعدی دارد، بهتر است برای بسته بندی آن از روش تولید قالب استفاده شود. بسیاری از محصولات صنعتی مانند لوازم خانگی، مواد خوراکی در شیشه و چینی آلات از ابعاد یکسانی برخوردار هستند. به همین دلیل قالب‌های تولید شده برای صنایع مختلف استفاده می‌شوند. به علت تنوع و تعدد بالا، برای استعلام قیمت یونولیت بسته بندی، لطفا با کارشناسان ما در مادفوم تماس بگیرید.

تری دی پنل نوعی دیوار پیش ساخته است که از دو قسمت لایه عایق پلی استایرن یا همان یونولیت و دو شبکه مش (شبکه پیش‌جوش فولادی) در اطراف یونولیت تشکیل شده. این مجموعه توسط مفتول‌های فلزی به شکل خرپا به یکدیگر متصل می‌شود. این دیوار پیش ساخته بعد از نصب و بتن‌پاشی (شاتکریت)، به علت ترکیب فولاد و بتن، تبدیل به یک سازه‌ی بسیار محکم و قدرتمند می‌شود. یکی از مزیت‌های استفاده از تری دی پنل، کاهش وزن دیوار و سقف و سازه است.

این محصول به دو صورت دیوار باربر و غیرباربر کاربرد دارد. تری دی پنل توانسته به راحتی جایگزین مصالح قدیمی و سنتی در انواع مختلف سازه شود. این نوع دیوار را می‌توان به راحتی در ابعاد مختلف برش داد. این محصول نیز به علت وجود یونولیت در ساختارش، عایق مناسبی برای حرارت، رطوبت و صوت به شمار می‌رود. برای مشاهده لیست قیمت تری دی پانل کلیک کنید.