مادفوم

اندیشه ای نو در صنعت ساختمان

فهرست مطالب

یونولیت یا سفال

Kodamkala

 

همانطور که در شماره گذشته نشریه پیام ساختمان به شما همراهان همیشگی نشریه قول دادیم، دراین شماره به بررسی کاربرد یونولیت و سفال در سقف‌ها میپردازیم تا دست اندرکاران ساخت و ساز با در نظر گرفتن مزیتهای هر کدام از این مصالح، انتخاب درستتری داشته باشند. البته یونولیت استاندارد به صرفه تر از سفال مینایی، مدیر فروش شرکت تیرچه سازان اخوان در این باره به خبرنگار پیام ساختمان گفت: استفاده از بلوک یا سفال تا حدودی به کاربری ساختمانها بستگی دارد.

مثلا اگر ساختمان مسکونی باشد میتوان از یونولیت استفاده کرد اما در صورتی که اداری و سازمانی باشد، بهتر است از بلوک سفالی استفاده شود. وی افزود: در بحث اجرا میتوان گفت؛ یونولیت از سرعت اجرای بیشتری برخوردار است ضمن اینکه قیمت آن هم ارزانتر است. علاوه بر این به دلیل هزینه های کمتری که برای نصب آن پرداخت میشود، به صرفه تر هم میشود. مینایی در رابطه با ایمنی یونولیت و سفال گفت: از نظر سطح ایمنی هم میتوان گفت؛ یونولیت از وضعیت بهتری برخوردار است چرا که سفال شیره سیمان را جذب میکند.

در حالی که یونولیت با بتن این واکنش را ندارد. وی در رابطه با آتشسوزی یونولیت گفت: چنانچه الزامات یونولیت در نظر گرفته شود، از نظر مبحث حریق هم مشکلی ایجاد نمیشود. حتی میتوان پس از بتن ریزی، یونولیت را از سقف جدا کرد. مینایی خاطرنشان کرد: در مبحث انرژی هم یونولیت بهتر از سفال عمل میکند چرا که نوعی عایق به شمار میرود. وی در رابطه با استاندارد یونولیتهای ساختمانی هم گفت: با توجه به اینکه برخی از تولید کنندگان یونولیت فاقد گواهی استاندارد هستند، لازم است خریداران در هنگام خرید، گواهی استاندارد را از تولید کننده مطالبه کنند.

سرعت اجرا یونولیت و قیمت مناسب یونولیت آقای امیر لطفی، مدیر عامل شرکت مادفوم نیز در این باره به خبرنگارما گفت: یونولیت از نظر سرعت و قیمت نسبت به سفال از شرایط بهتری برخوردار است به گونهای که حدود ۲۵ درصد ارزانتر تمام میشود. وی دررابطه با استحکام و ایمنی این مصالح گفت: یونولیت‌ها از سرعت آتشسوزی بیشتر ی برخوردارند اما آتش زا نیستند، البته منوط و مشروط به اینکه استانداردها رعایت شود. نارمی اضافه کرد: استاندارد یونولیت (فوم سقفی، دیواری و …) تدوین شده‌است اما بسیاری از شرکتها که عموما به صورت زیرزمینی کار میکنند فاقد استاندارد هستند.

به خاطر اینکه رعایت استاندارد باعث افزایش قیمت تمام شده تولید یونولیت میشود، حدود ۱۰ درصد تولیدکنندگان از استاندارد برخوردارند، ضمن اینکه سازندگان هم رغبتی به خرید یونولیتهای دارای نشان استاندارد ندارند چرا که گرانتر هستند. در این شرایط شرکتهایی که دارای نشان استاندارد هستند، شرکت مادفوم خاورمیانه یکی از تولید کنندگان یونولیت استاندارد یوده که اغاز سال ۱۳۸۶ تا کنون مفتخر بوده که محصولاتی با کیفیت و استانداردی را تولید کند

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
نظرات
مشاهده همه نظرات